DaysPage

Kobiecy i męski punkt widzenia

Czy półkolonie sportowe to dobry wybór dla twojego dziecka?

W ostatnich latach polskie dzieci zaczęły tyć najszybciej w porównaniu z resztą krajów europejskich. Dlaczego? Rodzice muszą coraz więcej pracować. Często nie spędzają z dziećmi wystarczająco dużo czasu. Pociechy zamiast bawić się na dworze, robić coś pożytecznego i aktywnego wolą grać w gry komputerowe. Oprócz tego częściej niż kiedykolwiek jedzą Fast foody. Czy warto posłać dziecko na sportowe półkolonie Poznań?

Półkolonie Poznań – Dlaczego warto zapisać na nie dziecko

Już w tym tygodniu – 24.06 dzieci oficjalnie kończą rok szkolny i zaczynają wakacje. Co to oznacza? Dwa miesiące szaleństwa? Niestety w większości polskich domów oznacza to siedzenie przed komputerem i granie w gry. Jest jeszcze opcja telewizora, netflixa i tym podobne. Z przykrością trzeba stwierdzić, że  polskie dzieci nie lubią się ruszać. Efektem jest słaba kondycja i nadwaga. Niestety, gdy rodzice są w pracy nie mają większego wpływu na to, czym ich dzieci się zajmują. Dlatego właśnie półkolonie Poznań – a najlepiej te połączone ze sportem są świetnym rozwiązaniem. Co prawda, jeśli zapiszemy dziecko tylko na jeden turnus, to spędzi na półkoloniach jedynie tydzień, ale nawet taki tydzień konkretnego ruchu się przyda, a może rozbudzi w dziecku pragnienie uprawiania jakiejś dyscypliny sportowej lub po prostu częstszego ruszania. Na półkoloniach dziecko ma też możliwość poznania nowych osób i zaprzyjaźnienia się. Nauczy się nowych czynności…półkolonie Poznań 2022

Jak wyglądają półkolonie?

Półkolonie najczęściej zaczynają się o 7:30, czyli tak, żeby rodzic zdążył przywieźć dziecko przed pracą. Kończą się natomiast po 17, więc każdy już jest po pracy. W trakcie każdego dnia są śniadania, obiady, podwieczorki. W zależności od ośrodka czy charakteru półkolonii godziny posiłków i dania są zmienne. Rano często dzieci zaczynają rozgrzewką, rozciąganiem. Później  udział w zaplanowanych zajęciach. Może to być nauka gry w squasha, tenisa, mogą to być skoki w dal, pływanie – wszystko zależy od tego, jakie półkolonie Poznań 2022 wybierzesz. Są nawet półkolonie jeździeckie, podczas których dzieci spędzają kilka godzin dziennie wśród koni.   Oczywiście w trakcie dnia jest też czas na gry i zabawy oraz odpoczynek. Jeśli masz możliwość zapisać swoją pociechę na półkolonie to nie zwlekaj. Wakacje, a co za tym idzie terminy tuż tuż. Chętnych rodziców i dzieci jest naprawdę wiele. Zapewnij swojemu dziecku aktywne wakacje – przynajmniej tydzień.

Tagi: , , ,

Ten wpis został napisany dnia czwartek, 23 czerwca, 2022 w 07:58 i umieszczony w Bez kategorii. Możesz zostawić dowolną odpowiedź za pomocą kanału RSS 2.0. Komentarz są obecnie wyłączone, lecz możesz uruchomić trackback ze swojej strony internetowej.

Comments are closed.