DaysPage

Kobiecy i męski punkt widzenia

Dlaczego boli nas głowa? Jak wygląda leczenie bólu głowy Kraków?

Ból głowy nie jest niczym dziwnym i każdego z nas prawdopodobnie kiedyś bolała głowa. Czasami kilkudniowy ból głowy zaczyna nas niepokoić. Obawiamy się, iż jest to objaw zaburzeń neurologicznych lub rozwój poważnej choroby. Często jednak przyczyna jest dość błaha i nie trzeba wcale przyjmować leków, tylko wyeliminować czynnik powodujący dolegliwości bólowe. Poniżej przedstawiamy najczęstsze powody.


Stres
W większość przypadków krótki stres objawia się bólem brzucha, uczuciem gorąca, zaczerwienieniem i potliwością. Jednak długotrwały stres, problemy w pracy czy kilkudniowy zły nastrój, mogą objawiać się bólem głowy. Czasami nie możemy wyeliminować czynnika odpowiadającego za nas stres, np. ciężkiej sesji na studiach. Wtedy warto zamiast leków przeciwbólowych, sięgnąć po ziołowe preparaty uspokajające. Możemy wybrać się na spacer do lasu, wziąć relaksującą kąpiel, medytować – warto wypróbować kilka metod radzenia sobie ze stresem.

neurolog kraków

 
Odwodnienie
Każdego dnia powinniśmy wypijać około 2-3 litrów płynów dziennie. Niestety Polacy wciąż zapominają o regularnym piciu wody. Objawem świadczącym o odwodnieniu są właśnie bóle głowy. Już jedna szklanka wody może złagodzić nieprzyjemne dolegliwości.

Nadciśnienie tętnicze
Sztywność karku, pulsujący ból w okolicy potylicy? To ból związany z nadciśnieniem tętniczym. Warto skonsultować się z lekarzem. W większości przypadków przyjmowanie leków obniżających ciśnienie tętnicze krwi powinno rozwiązać problem porannych bólów głowy. Nie należy bagatelizować tego problemu i na własną rękę przyjmować duże dawki leków z ibuprofenem. Nieleczone nadciśnienie jest groźne dla naszego zdrowia.
Zmiana nawyków żywieniowych
Wiele osób może być zdziwionych, ale to prawda – niektóre produkty spożywcze powodują nie tylko wzdęcia, zaparcia i bóle brzucha. Warto więc przeprowadzić badania na alergie pokarmowe i nietolerancje laktozy.
Leczenie bólu głowy Kraków – kiedy zgłosić się do neurologa?
Dobry neurolog Kraków to lekarz, który zajmuje się więc profilaktyką, diagnozą oraz leczeniem schorzeń układu nerwowego. Jeżeli powyższe przyczyny dolegliwości bólowych Ciebie nie dotyczą, a leki przestają przynosić ulgę, warto skonsultować się z lekarzem. Neurolog Kraków zbada przyczynę i wprowadzi odpowiednie leczenie.

Tagi: ,

Ten wpis został napisany dnia wtorek, 27 kwietnia, 2021 w 11:10 i umieszczony w Bez kategorii. Możesz zostawić dowolną odpowiedź za pomocą kanału RSS 2.0. Komentarz są obecnie wyłączone, lecz możesz uruchomić trackback ze swojej strony internetowej.

Comments are closed.