DaysPage

Kobiecy i męski punkt widzenia

Dom opieki Toruń – Wzbogać dzień swojego dziadka/babci

Babcie i dziadkowie to osoby, które uwielbiamy już od najmłodszych lat. To zawsze oni ratowali nas przed pójściem do szkoły czy zabierali nas na wycieczki. To od dziadków uczyliśmy się ciekawych i przydatnych rzeczy, które wspominamy do dziś. Z czasem dziadkowie potrzebują więcej odpoczynku i uwagi, którego my wcześniej potrzebowaliśmy. Niestety mając swoje życie prywatne, pracę i obowiązki bardzo ciężko jest zapewnić całodobową opiekę. Starsze osoby potrzebują ciepła, czasu i rozmowy. Jak zapewnić opiekę osobie starszej? Czy dom opieki to dobry pomysł? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Opieka dla osoby starszej

Jedną z najlepszych opcji, którą możemy wybrać dla swoich dziadków jest pobyt w domu opieki Toruń. Jest to miejsce, które idealnie nada się na spędzanie tam kilku godzin. W domach opieki znajdują się opiekunowie, którzy są przeszkoleni z zakresu opieki nad seniorami. Czuwają oni nad ich zdrowiem, rozrywką i bezpieczeństwem. Dzięki temu bliska nam osoba może w ciągu dnia przebywać w miejscu, gdzie wypocznie, porozmawia z rówieśnikami i będzie mogła uczestniczyć w licznych zajęciach.

W zależności od potrzeb najczęściej występują dwa rodzaje pobytów. Całodzienny i dobowy. Pobyt dobowy to pobyt, w którym senior przebywa przez cały czas. Ma przydzielony swój własny pokój, otrzymuje niezbędną pomoc, leki, wyżywienie i wsparcie. Pobyt całodzienny to kilkugodzinny pobyt w ośrodku. Niezależnie od wyboru, obydwa pobyty dają szansę na poznanie nowych rówieśników, spędzanie czasu w ciekawym towarzystwie, wspólne granie w gry, odpoczynek i rozmowę. Każdy prywatny dom seniora Toruń stara się, aby każdy senior czuł się, jak u siebie w domu.

Czy warto korzystać z domu opieki?

Jeśli nie mamy czasu, żeby w ciągu dnia opiekować się naszą bliską osobą, to pomysł zajęć w domu opieki, będzie idealny. Senior będzie codziennie pod opieką specjalistów, a my w wolnej chwili może my go odbierać i przywozić do domu. Nie powinniśmy patrzeć więc na kwestie finansowe tylko na to, żeby nasi bliscy czuli się jak najlepiej.

Tagi: , ,

Ten wpis został napisany dnia piątek, 9 lipca, 2021 w 13:47 i umieszczony w Bez kategorii. Możesz zostawić dowolną odpowiedź za pomocą kanału RSS 2.0. Komentarz są obecnie wyłączone, lecz możesz uruchomić trackback ze swojej strony internetowej.

Comments are closed.