DaysPage

Kobiecy i męski punkt widzenia

Geodeta – kto może nim zostać?

Zawód geodety znany jest każdemu. Przed rozpoczęciem budowy jest to jedna z ważniejszych osób, która musi odwiedzić naszą działkę. Geodeta wykonuje pomiary działek oraz nanosi zapisy na odpowiednie mapki. Zawód geodety jest ciężki, ale opłacalny. Na rynki istnieje firm geodezyjnych, dlatego też konkurencja wcale nie jest mała. Dowiedz się, przy jakich pracach pracuje geodeta, kto może nim zostać oraz jakie kroki należy podjąć, aby zostać geodetą.

Geodeta – zawód nie dla każdego!

Geodeta Piła to zawód, który ma wiele wymagań. Przede wszystkim geodeta nie powinien mieć problemów z matematyką! Obliczenia, pomiary, zamiany jednostek – to najczęstsze zadania geodety. Są geodeci, którzy pracują w biurze, ale wielu z nich wykonuje pomiary w terenie, niezależnie od pogody i warunków panujących na zewnątrz.

trzech mężczyzn geodetów wykonujących pomiary geodezyjne

Zakres prac geodety – obowiązki i zadania

Geodeta pracuje przy wielu budowach. Przed budową domu do jego zadań należy wymierzenie działki i naniesienie pomiarów na odpowiednie mapki. Również geodeci współpracują z wielkimi wykonawcami dróg i autostrad. Wszędzie tam, gdzie jest budowa lub przekopywanie terenu tam znajdziemy geodetę. Nawet przy budowie kanalizacji czy wodociągu niezbędna jest praca geodety.

Jak zostać geodetą? Droga do kariery

Z pozoru zawód geodety jest prosty i łatwy. Jednak, aby samodzielnie wykonywać pomiary, wykonywać projekty albo otworzyć własną firmę niezbędne jest doświadczenie, odpowiednie kwalifikacje oraz wysokie wykształcenie. Jeśli chcesz zostać geodetą to na samym początku najlepiej będzie, jeśli udasz się do technikum o profilu geodezyjnym lub do liceum o profilu matematycznym. W technikum jednak możesz uzyskać już podstawowe kwalifikacje, związane z zawodem. Pozostałe kwalifikacje uzyskuje się na studiach wyższych. Aby otworzyć własną działalność niezbędne jest osiągnięcie najwyższego stopnia z zakresu geodezji oraz posiadanie wszystkich kwalifikacji zawodowych.

urządzenie geodezyjne do wykonywania pomiarów

Na rynku istnieje wiele firm, które świadczą usługi geodezyjne. Są to pożądane usługi, szczególnie przez osoby, które rozpoczynają budowę domu. Jak zatem wybrać najlepszą firmę? Firma taka powinna posiadać pozytywne opinie od innych klientów. Warto również zwrócić uwagę na sprzęt, jakim dysponuje dana firma. Pomiary powinny być przede wszystkim precyzyjne i dokładne.

Tagi: ,

Ten wpis został napisany dnia wtorek, 9 lipca, 2019 w 10:44 i umieszczony w Bez kategorii. Możesz zostawić dowolną odpowiedź za pomocą kanału RSS 2.0. Komentarz są obecnie wyłączone, lecz możesz uruchomić trackback ze swojej strony internetowej.

Comments are closed.