DaysPage

Kobiecy i męski punkt widzenia

Idealna dieta na lato – zacznij od dziś!

Zaczynamy kolejny, nowy rok. Jak wiadomo, każdy ma swoje noworoczne postanowienia. Jedni chcą skończyć remont domu, inni zaś polecieć w wymarzona podróż. Jednak ostatnia moda bycia fit spowodowała, że coraz więcej osób marzy o zdobyciu wymarzonej sylwetki. Różne, czasem radykalne diety oraz ćwiczenia powodują, że możemy zdobyć upragnioną sylwetkę. Niestety wiąże się to z wieloma wyrzeczeniami i z reguły musimy walczyć z pokusami, które spotykamy na każdym kroku.

Do wakacji zostało pół roku, to bardzo długi czas, aby zdobyć upragnioną sylwetkę na lato.

Pierwszym, najlepszym krokiem jest ograniczenie cukrów, a co za tym idzie należy przestać słodzić kawę czy herbatę, odstawić na bok wszelkie słodkości. Pierwsze dni na pewną będą katorgą, ale z upływem czasu, wyleczymy się z naszego uzależnienia od słodyczy.

Regularne ćwiczenia spowodują, że nasze ciało stanie się jędrne i gładkie. Szybciej pozbędziemy się tłuszczyku, a na naszym ciele zarysują się mięśnie. Ćwicząc, wytwarzają się endorfiny – czyli hormony szczęścia. Regularność w ćwiczeniach spowoduje, że zaczniemy być mniej ospali, będziemy mieć więcej energii na co dzień, a nasze mięśnie wzmocnią się, co spowoduje, że staniemy się silniejsi.

Joggen auf Feldweg

Powinniśmy również odpowiednio do swojej wagi, wzrostu, wieku, upodobań kulinarnych, dobrać dietę. Powinna być ona bogata w owoce i warzywa. Najlepiej jeść warzywa zielone, czyli brokuł, groszek, cukinia czy ogórek. Dania powinniśmy jeść regularnie, najlepiej 5 razy dziennie, w małych porcjach. Oczywiście nie można zapomnieć o piciu wody, 2 litry dziennie to minimum każdego z nas! Na bok należy odstawić napoje kolorowe i gazowane.

Niestety na każdym kroku kuszą nas pyszne, niezdrowe przekąski. Pizza Grunwald – moja ulubiona. Wiadomo do każdej pizzy lubimy dobrać sobie sosy, które są najbardziej tuczące.

Należy ograniczać, a najlepiej wyeliminować tuczące i niezdrowe rzeczy z własnej diety.

Jak wiadomo czas pracy ogranicza nas, nie zawsze mamy możliwość przygotować sobie na świeżo 5 dań w ciągu dnia. Najlepiej korzystać z diet składających się z dużej ilości warzyw i owoców. Przygotowane sałatki czy kefiry możemy przygotować wcześniej i spożyć po jakimś czasie.

Aktualnie w miastach można spotkać restauracje zajmujące się przygotowywaniem diet pudełkowych, czyli każde pudełko zawiera danie złożone z wyliczonej ilości kalorii i zawiera odpowiednio dobrane składniki.

dieta pudelkowa pudelko z zawartoscia jedzenia

A zatem idealna dieta na lato powinna składać się z lekkich dań, złożonych z dużej ilości warzyw, owoców. Nie powinniśmy spożywać słodyczy, ani jedzenia typu fast-food. Trzymając się tych zasad możemy osiągnąć idealną sylwetkę!

Tagi: ,

Ten wpis został napisany dnia środa, 2 stycznia, 2019 w 15:45 i umieszczony w Bez kategorii. Możesz zostawić dowolną odpowiedź za pomocą kanału RSS 2.0. Komentarz są obecnie wyłączone, lecz możesz uruchomić trackback ze swojej strony internetowej.

Comments are closed.