DaysPage

Kobiecy i męski punkt widzenia

Maseczki przed koronawirusem – nie daj się wirusowi!

W dobie pandemii warto zadbać nie tylko o siebie, ale również i o swoich bliskich. Jest wiele zaleceń, do których należy stosować się, aby nie zarazić się wirusem. Odpowiedzialne zachowanie każdego z nas może zmniejszyć szerzące się, często tragiczne skutki. Dowiedz się, jakie działania podejmować, aby uchronić się przed chorobą.

Nie daj się wirusowi – co robić, aby zadbać o swoje zdrowie?

Wiele osób zadaje pytanie – co robić, aby uniknąć zachorowania na koronawirusa? Jest wiele zaleceń, do których powinien stosować się każdy z nas.
Przede wszystkim powinniśmy zadbać o higienę – mycie rąk powinno wejść nam w nawyk. Częste mycie rąk ciepłą wodą i mydłem przez co najmniej 30 sekund spowoduje, że zmniejszymy możliwość zarażenia się koronawirusem, który może być również przenoszony na przedmiotach.

O myciu rąk nie powinniśmy zapominać:
• po wyjściu z łazienki,
• po wydmuchaniu nosa,
• po kichaniu,
• po przywitaniu się,
• po dotknięciu pieniędzy,
• po przyjściu ze sklepu.

maseczki przed koronawirusem
Powinniśmy unikać kontaktu z chorymi oraz z osobami starszymi, które tym czasie szczególnie są narażone na zarażenie. W jak najmniejszym stopniu powinniśmy dotykać oczu, nosa i ust. Przy kaszleniu i kichaniu zobowiązani jesteśmy do zakrywania twarzy chusteczką. W tym czasie warto zaopatrzyć się w płyny do dezynfekcji rąk oraz maseczki przeciwwirusowe.
Najbezpieczniej jest ograniczyć wychodzenie z domu do minimum #zostańwdomu.

Jaką maseczkę wybrać?

W sklepach znaleźć możemy dwa rodzaje maseczek. Maseczki filtrujące chronią przed przedostawaniem się do wewnątrz organizmu różnych nanocząsteczek, natomiast maseczki chirurgiczne zapobiegają wydobywaniu się na zewnątrz drobnoustrojów. W celu ochrony swoje zdrowia powinniśmy wybrać maseczki filtrujące o wysokim poziomie filtracji. Takie maseczki znajdziemy w sklepie internetowym https://www.maseczki.net/.

maseczki przed koronawirusem

Ważne jest również to, w jaki sposób używamy maseczek. Przed jej założeniem należy oczyścić ręce płynem do dezynfekcji lub umyć woda i mydłem. Maska powinna zakrywać nos, usta oraz podbródek. Nie powinno być luki miedzy maską a twarzą.

Ten wpis został napisany dnia piątek, 27 marca, 2020 w 12:34 i umieszczony w Bez kategorii. Możesz zostawić dowolną odpowiedź za pomocą kanału RSS 2.0. Komentarz są obecnie wyłączone, lecz możesz uruchomić trackback ze swojej strony internetowej.

Comments are closed.