DaysPage

Kobiecy i męski punkt widzenia

Obróbka metali kolowrowych CNC w Poznaniu

Jesteś z Poznania?

Nie czekaj!

Skorzystaj z EUROPEJSKICH FUNDUSZY, postaraj się o dofinansowanie na otworzenie lub rozwój firmy z sektora przeróbki metali kolorowych i kwasoodpornych. Pieniądze nie są małe… Kwota dofinansowania sięga 5 000 000 zł. Od roku 2008 do 2014 już ponad 1 201 firm skorzystało z tych środków. Co w Polsce daje i tak niski odsetek wykorzystanych środków na ten cel 54%.

 

W czołówce polskich miast i województw znajduje się wielkopolska i miasto Poznań, tam dzięki firmie volkswagen i innym dużym producentom, zapotrzebowanie na tego typu usługi CNC Poznań jest olbrzymie a odsetek wykorzystanych środków unijnych sięga 92%. Miastem o najniższym wskaźniku jest Olsztyn a województwem, które całkowicie nie radzi sobie z wykorzystaniem tych środków jest w. podlaskie.

Z danych głównego urzędu statystycznego wynika, że w obszarze tym zatrudnionych jest ponad 430 000 pracowników. Łączna kwota obrotu towarami i usługami sięga 13 miliardów euro.

Do najczęstszych usług z tej branży zalicza się frezowanie CNC, wiercenie CNC, cięcie drutem, polerowanie, toczenie i pozostałe usługi CNC.

W roku 2015 od drugiej połowy kwietnia ruszają nowe konkursy na dofinansowania. Pula jest ogromna, dochodzi do 198 milionów euro. Dlatego nasz serwis bardzo zachęca do otwierania nowych firm.

Polski rynek jest bardzo atrakcyjny dla zagranicznych producentów, którzy coraz częściej swoje zakłady budują właśnie w naszym kraju, idzie za tym stosunkowo niski współczynnik utrzymania pracownika i atrakcyjne upusty podatkowe ze strony rządu.

Tagi: , , , , , ,

Ten wpis został napisany dnia wtorek, 10 lutego, 2015 w 12:38 i umieszczony w Obróbka metali kolorowych, Usługi, Usługi CNC. Możesz zostawić dowolną odpowiedź za pomocą kanału RSS 2.0. Komentarz są obecnie wyłączone, lecz możesz uruchomić trackback ze swojej strony internetowej.

Comments are closed.