DaysPage

Kobiecy i męski punkt widzenia

Piękna sylwetka i ciało – skuteczny trening personalny

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, za oknami coraz więcej słońca, wraca energia. Jak ją wykorzystać? Świetnym rozwiązaniem na spędzanie wolnego czasu jest aktywność fizyczna. Co kryje się pod pojęciem aktywność fizyczna? W ostatnim czasie stały się bardzo modne zajęcia fitness, ćwiczenia na siłowni, bieganie, jazda rowerem. Sport cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodszego oraz starszego pokolenia. Brak Ci motywacji? W takiej sytuacji warto skorzystać z treningu personalnego.

Trening personalny w Poznaniu – na czym polega?

Trening osobisty to forma ćwiczeń, która odbywa się w grupie dwuosobowej – trener personalny i osoba ćwicząca. Jest to rozwiązanie dla osób, które nie lubią korzystać z siłowni, a chcą w szybki sposób wymodelować swoje ciało i cieszyć się piękną, zgrabną sylwetką. Trening personalny cieszy się dużą skutecznością działania, ponieważ trener całą swoją uwagę skupia na jednej osobie. Poświęca jej więcej czasu, otacza opieką, wspiera i motywuje podczas całego treningu. Przekazuje swoją wiedzę, dzieli się doświadczeniem, aby klient był w pełni usatysfakcjonowany z jego usług. Trening osobisty ma sprawić, że rezultaty ćwiczeń będą widoczne gołym okiem.

Young adult girl doing suspension rope exercise together with her personal private coach.

Rodzaje treningów

Najpopularniejszą formą ćwiczeń jest trening osobisty, czyli tak zwany trening “jeden na jeden”. Oprócz tego rodzaju treningu wyróżnia się również inne, które są nastawione na szybką realizację zamierzonych celów:

  • w parach – ćwiczenia z przyjacielem/przyjaciółką są możliwe. Wspólnie osiągacie cele, a przy okazji dobrze się bawicie i oszczędzacie pieniądze;
  • medyczny – przeznaczony dla osób z wadami postawy, po rehabilitacji, z chorobami ogólnoustrojowymi, na przykład: tarczyca, cukrzyca
  • przed weselem – przygotowanie figury, wypracowanie idealnych kształtów na Wielki Dzień

Aktywność fizyczna w zgodzie ze zdrowiem

Sport to zdrowie. Każdy na pewno słyszał to stwierdzenie. Osoby uprawiające jakąś dyscyplinę sportową, prowadzące aktywny tryb życia są bardziej energiczne, mają lepsze samopoczucie oraz wyższą samoocenę. Aktywność fizyczna w dużym stopniu przyczynia się obniżenia ciśnienia, regulacji przemiany materii, zapobiega osteoporozie, wzmacnia system immunologiczny. Warto pamiętać o przeprowadzeniu rozgrzewki przed danymi ćwiczeniami. W ten sposób nie narażamy mięśni i stawów na różnego rodzaju kontuzje oraz urazy.

Tagi: , ,

Ten wpis został napisany dnia wtorek, 20 lutego, 2018 w 14:18 i umieszczony w Sport. Możesz zostawić dowolną odpowiedź za pomocą kanału RSS 2.0. Komentarz są obecnie wyłączone, lecz możesz uruchomić trackback ze swojej strony internetowej.

Comments are closed.