DaysPage

Kobiecy i męski punkt widzenia

Pilniki kosmetyczne – Czy można ich używać wielokrotnie?

Jeszcze kilka lat temu kosmetyczki miały zdecydowanie większą swobodę w działaniu niż dzisiaj. Sanepid może wejść w każdej chwili. Wymagania są coraz wyższe. Kwestią sporną pozostają pilniczki. Czy dobrze jest używać ich wielokrotnie? A może w salonie pilniki kosmetyczne są tylko jednorazowe?

Pilniki kosmetyczne – Trochę teorii

Czy pilniki kosmetyczne czymś się różnią? Jak najbardziej. Przede wszystkim jakością wykonania. W hurtowniach możemy dostać zarówno takie jednorazowe, jak i wytrzymałe wielokrotnego użytku. Jednak tu należy uważać, te wielokrotnego użytku powinny być raczej do własnych potrzeb, nie dla klientek, ale o tym  w następnym akapicie. Różnią się także designer. Czy zwraca się na to uwagę? Okazuje się, że tak. Klasyczne, szare pilniki do paznokci wychodzą z mody, a zastępują je wzorzyste. Panterka, kwiaty, modne wzory w liście – to króluje w salonach kosmetycznych. Kolejną ważną sprawą jest opakowanie. Nie w każdej hurtowni dba się, by podczas transportu nic się nie uszkodziło ani nie zabrudziło. Pilniki mogą być także mniej lub bardziej elastyczne. Jak często powinno się wymieniać pilniczki?jednorazowe pilniki do paznokci

Jednorazowe pilniki do paznokci czy wielokrotnego użytku?

Dobra kosmetyczka zwykle wycina skórki i wykonuje inne zabiegi kosmetyczne bez najmniejszych skaleczeń. Jednak każdemu może się zdarzyć jeden drobny, ale niewłaściwy ruch, przez który dojdzie do maleńkiego zranienia. A niestety nawet najmniejsze skaleczenie w kontakcie z bakteriami może się przerodzić w zakażenie. Dlatego, bez względu na to, jak dobre pilniki do paznokci posiada kosmetyczka, powinna je wymieniać po każdej klientce. Niektóre kosmetyczki w celu zaoszczędzenia decydują się na odkładanie pilniczków dla stałych klientek. Pakują je w worki próżniowe na zamek błyskawiczny, podpisują i wyciągają przy kolejnej wizycie danej klientki. Fakt, że jest to oszczędność. A czy higiena? Wydawać by się mogło, że tak – bo przecież pilniczek należy tylko do jednej klientki. Jednak w rzeczywistości jest to idealne środowisko dla drobnoustrojów. Jeśli twoja kosmetyczka nie używa zawsze nowego pilniczka, masz prawo zwrócić jej uwagę. Kolejną ważną sprawą jest, czy zmienia ona rękawiczki przy każdej klientce. Piękny wygląd jest ważne, ale najważniejsze jest zdrowie, dlatego wybieraj gabinet kosmetycznym, w którym stawia się na higienę.

Tagi: , ,

Ten wpis został napisany dnia sobota, 25 lutego, 2023 w 13:52 i umieszczony w Bez kategorii. Możesz zostawić dowolną odpowiedź za pomocą kanału RSS 2.0. Komentarz są obecnie wyłączone, lecz możesz uruchomić trackback ze swojej strony internetowej.

Comments are closed.