DaysPage

Kobiecy i męski punkt widzenia

Planowanie wakacji – o czym warto pamiętać?

Wiele osób wybierając się na wakacje planuje je dużo wcześnie. Oczywiście zdarzają się osoby, który wyjeżdżają na wakacje ,,na spontana”. Czasami takie wyjazdy są świetną zabawą i niezapomnianą przygodą. Jednak rodziny z dziećmi lub osoby, które lubią mieć wszystko poukładane planują wakacje z wyprzedzeniem. Najważniejszym punktem jest znalezienie noclegu, najlepiej w pobliżu atrakcji, aby można było dojść pieszo. Transport też jest ważny, dlatego dużo osób zamawia wcześniej bilety na przejazd autokarem czy pociągiem, a Ci, którzy wybierają się autem planują trasę, aby unikać korków i robót drogowych. Wybierając się na wakacje musimy pamiętać, aby spakować wszystkie niezbędne nam rzeczy. Warto także wcześniej znaleźć miejsca, gdzie możemy smacznie i świeżo zjeść.

Spakuj się na wakacje – co niezbędnie należy zabrać?

Wybierając się nad morze lub w góry, gdzie słońce przygrzewa należy zabrać ochronny krem przeciwsłoneczny. Nie należy zapomnieć o nakryciu głowy i okularach przeciwsłonecznych. Będąc wysoko w górach lub leżąc w promieniach słońca na plaży szybko można nabyć się udaru lub poparzenia słonecznego. Warto też spakować parasol lub kurtkę przeciwdeszczową. Wybierając się na wczasy warto zabrać ze sobą małą apteczkę pierwszej pomocy.

auto na plaży

 

Najpopularniejsze jedzenie wśród turystów – pizza Grunwald!

Zanim wybierzemy się na wakacje warto pomyśleć o lokalach, w których możemy smacznie zjeść. Obecnie mamy różne aplikacje, gdzie znajduje się spis restauracji w danym miejscu wraz z opiniami klientów oraz serwowanym menu. Warto pamiętać, że nad morzem bardzo często oblegane są miejsca, gdzie serwowane są świeże ryby znad morskich kurortów. Polacy lubią także restauracje włoskie, więc jest bardzo często wybieranym miejscem. W górach natomiast bardzo często serwowane jest domowe, góralskie jedzenie. Tłuste mięsa, grillowane produkty, oscypek i oczywiście grzaniec to ulubione i najbardziej popularne jedzenie w polskich górach.

sniadanie na tarasie z widokiem na morze

Wybierając się na wakacje, szczególnie z dziećmi warto pamiętać o najważniejszych rzeczach. Szukanie restauracji w godzinie obiadowej również nie jest dobrym pomysłem, dlatego warto zając się tym wcześniej. W wakacje chodzi przecież o to, aby być wypoczętym i odprężonym.

Tagi: , ,

Ten wpis został napisany dnia piątek, Styczeń 11th, 2019 w 09:48 i umieszczony w Bez kategorii. Możesz zostawić dowolną odpowiedź za pomocą kanału RSS 2.0. Komentarz są obecnie wyłączone, lecz możesz uruchomić trackback ze swojej strony internetowej.

Comments are closed.