DaysPage

Kobiecy i męski punkt widzenia

Producenci dźwigów budowlanych i przemysłowych w kryzysie.

Światowi producenci maszyn przemysłowych i budowlanych w roku 2012 przeżyli olbrzymi regres sprzedażowy. Przyczyna zaistniałej sytuacji była stagnacja na rynku budowlanym. Na szczęście już 3 lata później sytuacja zaczęła się zmieniać.

 

Dźig Bydgoszcz- firma GP Trans

 

Chiny i państwa europejskie utworzyły program rozwojowy, którego celem miało być wpompowanie olbrzymich pieniędzy w ten sektor gospodarki. Zadziałało! Efekt kuli śnieżnej spowodował impuls do rozwoju nie tylko firm budowlanych, ale także do rozwinięcia gałęzi przemysłu pobocznego – w tym producentów dźwigów.

Firmy takie jak Libheerr, DAC czy Liza do swojej produkcji załączyły nowe modele. Dźwigi trafiały również coraz częściej do sprzedaży w Polsce.

Dźwig firmy GP Trans z Bydgoszczy

Przeprowadziliśmy wywiad z Panem Grzegorzem z firmy GP Trans, swoją działalność prowadzi w mieście Bydgoszcz, z tej centralnej miejscowości w Polsce, łatwo zaplanować logistycznie transport ponadgabarytowy maszyn dźwigowych.

W swojej „stajni” posiadają ponad 20 dźwigów o udźwigu ponad 200 ton i maksymalnym zasięgu ponad 70+24 metrów, co daje mu pozycje lidera dźwigowego w Polsce.

Również i oni odczuli kryzys, posiadając tak liczne zaplecze dźwigowe zatrudniali ponad 40 osób i w pewnym momencie znaleźli się „pod kreską”, gdy byli podwykonawcami firm budujących autostrady.

Na szczęście dostali rekompensaty od rządu, które pozwoliły im ponownie stanąć na nogi.

Dziś firma GP Trans przezywa prawdziwy wzrost swoich notowań, planuje zakup kolejnych maszyn oraz poszerzenie swojej działalności o kolejne maszyny budowlane i przemysłowe.

Życzymy powodzenia.

Tagi: , , , , ,

Ten wpis został napisany dnia czwartek, 15 października, 2015 w 10:27 i umieszczony w Firmy budowlane, Motoryzacja, Przemysł, Usługi. Możesz zostawić dowolną odpowiedź za pomocą kanału RSS 2.0. Komentarz są obecnie wyłączone, lecz możesz uruchomić trackback ze swojej strony internetowej.

Comments are closed.