DaysPage

Kobiecy i męski punkt widzenia

Rekrutacja – jak się do niej przygotować?

Szukając pracy zawsze wysyłamy CV. Jest to pierwszy dokument zapoznawczy. Każdy przedsiębiorca stara się zatrudniać ludzi wykwalifikowanych, odpowiednich na dane stanowisko. Niestety obecnie ciężko znaleźć jest pracowników. Na rynku coraz trudniejsze staje się przyjmowanie pracowników na dane stanowiska. Bardzo dużo osób wykształconych wyjeżdża za granicę, gdzie ich zarobki są kilkakrotnie większe. Pracodawcy mający problem z rekrutacją, bardzo często zatrudniają firmy zajmujące się rekrutacją pracowników. Dana firma ma za zadanie zebrać CV, rozpatrzyć je i przeprowadzić odpowiednią rozmowę kwalifikacyjną. Firmy zajmujące się doradztwem personalnym często poszukują kandydatów na stanowiska wyższego szczebla.

Rekrutacja Szczecin – etapy

Na początku poszukiwań firma rekrutacyjna ustala z klientem jakiego pracownika szuka. Tworzy się wymagany profil kandydata biorąc pod uwagę wykształcenie, doświadczenie zawodowe, znajomość języków obcych oraz cechy związane z typem osobowości i cechami charakteru.

Bardzo często stosuje się poszukiwania bezpośrednie. Polegają one na poszukiwaniu pracowników, którzy tak naprawdę pracy nie poszukują. Są to ludzie, którzy odnoszą sukcesy w dotychczasowej firmie. Następnym etapem są spotkania z kandydatami. Przeprowadzane są wywiady, analizowane są referencje przyszłych pracowników oraz przeprowadzane są testy psychologiczne. Firma taka tworzy grupę 2-4 osoby, której członkowie będą odpowiadać pracodawcy. Tworzy się raport, który opisujący kandydatów. Wówczas zleceniodawca zaczyna spotkania z kandydatami.

kobieta przeprowadzajaca rozmowe kwalifikacyjna

Jak wzbogacić swoje CV?

W CV bardzo ważne jest przedstawienie naszego doświadczenia zawodowego. Najlepiej jeśli to doświadczenie jest bogate, ale realizowane w jednej branży. Brak zaufania dają osoby składające CV, które pół roku pracowały jako sprzedawca w sklepie, rok jako kucharz, a dwa lata jako pracownik biurowy. Warto wzbogacić swoje CV uczęszczając na różnego typu kursy i szkolenia. Szkolenie Excel office Poznań czy kurs językowy będzie naszym dodatkowym atutem. W CV należy zamieszczać prawdziwe informacje, gdyż w każdej chwili pracodawca może zweryfikować zawarte informacje.

Z reguły poszukiwania nowej pracy na wyższym stanowisku nie jest łatwe. Warto być przygotowanym na rozmowę kwalifikacyjną. Również nasze CV powinno być zwięźle i starannie napisane. Aby odpowiednia posadę powinnyśmy i my również się postarać.

Tagi: , ,

Ten wpis został napisany dnia wtorek, 15 stycznia, 2019 w 10:52 i umieszczony w Bez kategorii. Możesz zostawić dowolną odpowiedź za pomocą kanału RSS 2.0. Komentarz są obecnie wyłączone, lecz możesz uruchomić trackback ze swojej strony internetowej.

Comments are closed.