DaysPage

Kobiecy i męski punkt widzenia

Restrukturyzacja przedsiębiorstwa – najważniejsze

Konkurencja na rynku rośnie. Niestety często zdarza się, że firmy, które jej nie wytrzymują muszą ogłosić upadłość. Jednak kiedy firma zmaga się z kryzysem to są sposoby, aby uchronić ją. Warto dowiedzieć się, czym jest restrukturyzacja przedsiębiorstw oraz kto może skorzystać. Zapoznaj się z artykułem i dowiedz się, jak ochronić własną firmę przed upadłością.

Restrukturyzacja przedsiębiorstwa – czym jest?

Restrukturyzacja przedsiębiorstw to działania, które mają na celu doprowadzić firmę do uzyskania pełnej płynności finansowej. Działania te podejmowane są przez firmy, które mają wiedzę i doświadczenie w zakresie prowadzenia restrukturyzacji firmy. Działania te polegają przede wszystkim na stworzeniu możliwego do zrealizowania planu restrukturyzacyjnego. Plan ten obejmuje działania, które mają doprowadzić firmę do osiągnięcia płynności finansowej. Zmiana kadry, upłynnienie finansów, zakup lub sprzedaż maszyn czy dzierżawa budynków to tylko niektóre z działań, jakie wykonywane są w celu ochrony przedsiębiorstwa.

Propozycje układowe – jakie działania mogą być podjęte w celu ochrony przedsiębiorstwa?

•    odroczenie terminu wykonania spłaty,

•    rozłożenie spłaty na raty,

•    zmniejszenie wysokości rat,

•    konwersja wierzytelności na udziały lub akcje,

•    zamiana lub uchylenie prawa zabezpieczającego określoną wierzytelność.

 

kobieta rozmawiająca z prawnikiem

Zobowiązania powstałe po ogłoszeniu upadłości

Ogłoszenie upadłości to przełomowy moment w życiu przedsiębiorstwa jak i jego kontrahentów. Upadłość wpływa na osobę upadłego, jego majątek i zobowiązania. Wydanie postanowienia o ogłoszeniu upadłości to moment graniczny dla zobowiązań dłużnika. Jeśli nie wiesz co zrobić z zobowiązaniami to warto skorzystać z porad profesjonalnych specjalistów.

Na rynku istnieje wiele firm, które świadczą usługi z zakresu restrukturyzacji przedsiębiorstwa. Warto skorzystać z usług firmy, która posiada doświadczenie i szeroką wiedzę z zakresu restrukturyzacji. A czy Ty znasz taką firmę?

Ten wpis został napisany dnia poniedziałek, styczeń 20th, 2020 w 12:20 i umieszczony w Bez kategorii. Możesz zostawić dowolną odpowiedź za pomocą kanału RSS 2.0. Komentarz są obecnie wyłączone, lecz możesz uruchomić trackback ze swojej strony internetowej.

Comments are closed.