DaysPage

Kobiecy i męski punkt widzenia

Rośliny skalne w ogrodzie

Ogrody skalne cieszą się coraz większą popularnością. Chcemy, aby nasze przestrzenie ogrodowe były oryginalne i naprawdę ciekawe. Pragniemy dobrze się czuć wśród zieleni. Robimy wszystko, aby również nasi znajomi i przyjaciele czuli się podczas wizyt u nas.

Rośliny skalne w ogrodzie

Zajmuję się profesjonalnie architekturą ogrodową. Kiedy zaczynałam moją przygodę z branżą znałam praktycznie temat tylko w teorii. Owszem, bywałam w ogrodach moich znajomych oraz rodziny – obserwowałam, szukałam inspiracji. W czasie studiów jednak zaczęłam dużo wyjeżdżać – szkolenia i kursy branżowe odbywały się nie tylko w Polsce, ale również poza granicami naszego kraju. Byłam między innymi w Holandii, Belgii, Austrii, Japonii. Japońskie podejście do ogrodnictwa zrobiło na mnie ogromne wrażenie. Bajkowe, magiczne przestrzenie. Właśnie podczas wizyty w Japonii zauważyłam, że skalniaki cieszą się tam dużą popularnością. Moda ta wkracza także i do nas. Elementy skalne i kamieniste pojawiają się praktycznie w każdym ogrodzie.

Podczas moich podróży obserwowałam – nowe wpływy, trendy. Chłonęłam wszystko. Był to dla mnie bardzo owocny czas. Przede wszystkim spojrzałam kreatywnie na mój zawód. Podjęłam decyzję – chcę aranżować ogrody niezwykłe, pełne – „kipiące” barwami. Skalniaki pomagają w aranżacji przestrzeni – dodają jej niezwykłości. Istotny jest właściwy wybór roślin na skalniaki. Wspaniale w otoczeniu skalnym moim zdaniem prezentuje się między innymi Rozchodnik okazały Carl – roślina o wyrazistym kolorze. Wiele osób decyduje się także na Rozchodnik ościsty. Jest to roślina bardzo uniwersalna – pasuje idealnie do każdego otoczenia. Doskonale współgra z ogrodową zielenią i elementami kamienistymi.

Zachęcam do zainteresowania się roślinami skalnymi. Mogą być one naprawdę piękne i dodawać naszym ogrodom bajecznego wręcz uroku.

Tagi: , , , , ,

Ten wpis został napisany dnia wtorek, luty 21st, 2017 w 12:12 i umieszczony w byliny, Ogród, Rośliny. Możesz zostawić dowolną odpowiedź za pomocą kanału RSS 2.0. Komentarz są obecnie wyłączone, lecz możesz uruchomić trackback ze swojej strony internetowej.

Comments are closed.