DaysPage

Kobiecy i męski punkt widzenia

Suszarnia taśmowa

W dobie problemów z wytwarzaniem energii z węgla kamiennego i ograniczenia przez Unię Europejską limitów na emisję dwutlenku węgla musimy szukać alternatywnych źródeł pozyskiwania energii. Rozwiązaniem może być wytwarzanie pelletu z materiałów roślinnych takich jak: słoma, wytłoki z jabłek, czy kukurydza.

 

Suszarnia taśmowa

 

My przyjrzeliśmy się firmie z okolic Inowrocławia, która produkuje linie susząco – peletujące. Ludzie z ProEko w swoim liście promującym swoją produkcję przesłali nam poniższy tekst:
„Firma PROEKO produkuje linie suszące do produkcji brykietu i peletu. Nasza działalność charakteryzuje się kompleksowym podejściem do suszenia roślino pochodnych surowców do produkcji biomas. Nasza firma stworzyła już ponad sto profesjonalnych linii technologicznych suszących do biomas. Mamy swoje biuro konstrukcji i projektowania suszarni do biomas, które wykorzystuje najlepsze technologie z wykorzystaniem programów AutoCAD oraz modelowania 3D w Autodesk Inventor. Przykładowymi surowcami do produkcji paliwa do, których tworzymy nasze linie technologiczne do produkcji biomas to trociny, słoma, wierzba energetyczna i wytłoki z jabłek. Np. suszarnia taśmowa w roku 2015 ma być w 80% refundowana z funduszu ekologicznego Unii Europejskiej. W naszej ofercie poza suszarniami do biomas znajdziecie Państwo również systemy do transportu surowca – mechaniczne, systemy do transportu surowca – pneumatyczne, zasobniki do magazynowania surowca, projektowanie 3D, szkolenia w zakresie uruchomienia i eksploatacji linii technologiczny do suszenia biomas, serwis i transport.

Gorąco zapraszamy do nawiązania współpracy”

Tagi: , , , , , , , , ,

Ten wpis został napisany dnia środa, 17 grudnia, 2014 w 19:54 i umieszczony w Energia, Energia odnawialna, Ochrona środowiska. Możesz zostawić dowolną odpowiedź za pomocą kanału RSS 2.0. Komentarz są obecnie wyłączone, lecz możesz uruchomić trackback ze swojej strony internetowej.

Comments are closed.