DaysPage

Kobiecy i męski punkt widzenia

Szkolenia BHP – którą z form szkoleń wybrać?

BHP czyli Bezpieczeństwo i Higiena Pracy to szeroko rozwinięta dziedzina. Szkoleniu poddaje się każdy pracownik, który rozpoczyna pracę w danym zakładzie pracy. Nie tylko szkolenia są dla nowych pracowników. Są dwie formy szkolenia, z których chętnie korzystają organizatorzy szkoleń. Organizatorem szkolenia jest przedsiębiorca, który zatrudnia pracowników. A Ty z jakiej formy szkoleń korzystasz chętniej – online czy bezpośrednio w zakładzie pracy?

Formy szkoleń BHP – wady i zalety

Są dwie formy szkoleń BHP. Jest to forma online oraz szkolenia z instruktorem w miejscu pracy. Każda z tych form ma swoje zalety i wady. Za przeprowadzenie szkoleń BHP odpowiedzialny jest przedsiębiorca, który zatrudnia pracowników. Oto zalety i wady form szkoleń Bezpieczeństwa i Higieny Pracy.

Szkolenia BHP przez Internet

Zaletą szkoleń BHP online jest na pewno oszczędność czasu i paliwa, który stracilibyśmy na dojazd do miejsca, gdzie odbywają się szkolenia. Taka forma szkoleń jest wygodna dla odbywającego szkolenia, ponieważ pracownik może je przejść o każdej porze dnia. Wymagany jest jedynie dostęp do Internetu. Szkolenia na takiej platformie gwarantują taki sam certyfikat, co w przypadku szkoleń BHP z instruktorem. Podczas szkolenia wybierane są zagadnienia, które związane są z miejscem pracy i stanowiskiem, jakie obejmuje pracownik.

mężczyzna zabezpieczony na kontrukcji

Jedyną wadą takich szkoleń jest to, że pracodawca nie ma pewności, czy to właśnie pracownik wykonuje szkolenie, a nie osoba trzecia.

Szkolenia Bhp z instruktorem w miejscu pracy

Od samego początku, kiedy nie było jeszcze rozpowszechnionego Internetu szkolenia odbywały się w zakładzie pracy. Prowadzone były przez instruktora do spraw bezpieczeństwa i higieny pracy. Tak jest też do dziś. Szkolenia odbywają się w miejscu pracy i są prowadzone dla wszystkich pracowników naraz. Szkolenia takie muszą być przeprowadzane okresowo. Oznacza to, że po upłynięciu odpowiedniej ilości czasu szkolenia takie muszą być odnawiane. Wszystko zależy od stanowiska, na którym pracownik pracuje.

Zaletą szkoleń jest to, że można uczestniczyć w otwartej dyskusji. Można zadawać pytania na nieznane nam odpowiedzi. Prowadzenie takiej dyskusji powoduje, że zagadnienia są nam lepiej przyswajane. Na takich szkoleniach poruszane są również tematy związane z pierwsza pomocą czy ochroną przeciwpożarową.

Wadą takich szkoleń jest to, że trwają one zazwyczaj dłużej, niż szkolenia, które odbywamy w Internecie. Poruszanych jest wiele zagadnień, których nie są w stanie zapamiętać wzrokowcy.

Tagi:

Ten wpis został napisany dnia środa, 21 sierpnia, 2019 w 09:06 i umieszczony w Bez kategorii. Możesz zostawić dowolną odpowiedź za pomocą kanału RSS 2.0. Komentarz są obecnie wyłączone, lecz możesz uruchomić trackback ze swojej strony internetowej.

Comments are closed.