DaysPage

Kobiecy i męski punkt widzenia

Zabytek zadbany – kilka miejsc, które warto odwiedzić!

Wakacje to czas, kiedy wybieramy się w podróże, zwiedzamy wiele nowych i ciekawych miejsc. Dla jednych najpiękniejszymi miejscami są góry, dla innych budynki czy kościoły. Wszystkie zabytki mają swoją historie i to jest najciekawsze w tym wszystkim! Dziś przedstawimy miejsca, które warto zwiedzić nie tylko w Polsce. Sprawdź, gdzie wybrać się podczas tych wakacji i co warto zobaczyć.

Co warto zobaczyć w Polsce?

Polska to państwo, gdzie znajduje się wiele zabytków. Wiele z nich znajduje się w większych miastach, do których zaliczamy Poznań, Wrocław, Kraków, Warszawę czy Trójmiasto. To w tych miastach odbywały się ważne wydarzenia historyczne, których historia przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Co ciekawego można zobaczyć w tych miastach?

Poznań – stary rynek i trykające się koziołki,

Wrocław – zoo, rynek, afrykarium, Ostów tumski, Most Tumski,

Kraków – rynek główny, sukiennice, katedra wawelska, dawna dzielnica żydowska,

Warszawa – starówka, łazienki królewskie, muzeum katyńskie, pole mokotowskie,

Trójmiasto – molo w Sopocie, fontanna Neptuna, widok z zielonego mostu.

główna ulica we Wrocławiu

Wybierz się na Grecka Santorini!

Santorini to wyspa, która powstała po erupcji wulkanu. Znajduje się na morzu Egejskim. Santorini to piękna wyspa, na której znajdują się jednakowe domki. Na wyspie tek znajdują się również zabytki. Zaliczyć do nich można: ortodoksyjny Sobór Metropolitalny, Katolicka Katedra Santorynu, Muzeum prehistorycznej Thery, Wykopaliska Akrotiri czy muzeum Megaro Gyzi. Santorini jest bardzo często odwiedzana przez turystów. Kochają ją przede wszystkim za swoisty klimat, jaki tam panuje.

Barcelona – wyjątkowa architektura!

Barcelona to stolica Kataloni. Przyciąga ona turystów swoja piękną architekturą. Znajduje się tam wiele muzeów. W Barcelonie znajdują się zabytki, które znane są na całym świecie. Oto kilka ciekawych miejsc, które warto zwiedzić podczas pobytu w Barcelonie:

  • Park Guell – jest to jeden z najpopularniejszych parków w Barcelonie. Jest to miasto – ogród.
  • Barri gotic – Jest to część Barcelony, na którą składają się różne dzielnice. Centralnym punktem jest plac i katedra św. Eulalii.
  • Najbardziej znana ulica Barcelony La Rambla. Przy tej ulicy znajduje się wiele kawiarni, sklepików i barów.
  • Klubowe muzeum barcy – jest to miejsce dla zwolenników Barcelony. W tym miejscu znajduja się trofea sportowców, koszulki, można zobaczyć wideo z najlepszymi akcjami znanych piłkarzy.

główna ulica w Barcelonie

Zabytek zadbany to nie tylko kościół czy zamek. Zabytków na świecie jest wiele. Każdy z nich ma swoją historię. A Ty jaki zabytek i które z miejsc chciałbyś odwiedzić najbardziej?

Tagi:

Ten wpis został napisany dnia środa, Czerwiec 5th, 2019 w 11:02 i umieszczony w Bez kategorii. Możesz zostawić dowolną odpowiedź za pomocą kanału RSS 2.0. Komentarz są obecnie wyłączone, lecz możesz uruchomić trackback ze swojej strony internetowej.

Comments are closed.