DaysPage

Kobiecy i męski punkt widzenia

Zakres prac firm zatrudniających osoby zza granicy

Każdy, kto korzysta z jakiejkolwiek firmy chce, aby usługi były wykonane na najwyższym poziomie. Nie ważne, czy jest to firma remontowa, budowlana czy doradcza. Powracamy zawsze do firm, z których usług jesteśmy zadowoleni. Na rynku istnieje wiele przedsiębiorstw, które wykonują podobne usługi. Dlatego wybierając firmę warto wcześniej zapoznać się z opiniami i ocenami innych, którzy korzystali z usług takich firm. Powstaje coraz więcej przedsiębiorstw, które zajmują się niekoniecznie znanymi nam zagadnieniami. Rozwój firm, w ostatnich czasach jest zaskakująco duży.


Ostatnio na naszym rynku można zauważyć coraz więcej zagranicznych pracowników. Dzieje się tak, ponieważ nasi rodacy wyjeżdżają coraz częściej za granicę, gdzie mają lepsze warunki pracy, a przede wszystkim kilkakrotnie razy większe zarobki. Brak rąk do pracy i zatrudnianie obcokrajowców powoduje, że coraz więcej powstaje firm doradczych. Czym zajmują się takie firmy i jak wybrać najlepszą?

 

Zakres prac firm, które zajmują się doradztwem dla cudzoziemców i doradztwem dla firm, które zatrudniają obcokrajowców. W przypadku doradztwa dla cudzoziemców zakres prac, które wykonują te firmy to:

pracownicy podający sobie dłonie na tle mapy świata

W przypadku świadczenia usług dla firm, które zatrudniają osoby do pracy zza granicy, firmy zajmujące się doradztwem w tym zakresie zajmują się:

  • wpisami oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi do ewidencji oświadczeń,
  • wydaniem zezwolenia na pracę dla cudzoziemca,
  • wydaniem zezwolenia na pracę sezonową.

kobieta podpisująca umowę

Każdy, kto korzysta z usług takich firm zwracać uwagę przede wszystkim na terminowość, precyzję wykonywanych prac i dokładność. Ważne jest, aby firmy takie miały jak najszerszy zakres wiedzy, ponieważ źle przeprowadzone działania, mające na celu zatrudnienia obcokrajowców mogą skutkować wysokimi sankcjami dla pracodawcy.

 

Tagi: ,

Ten wpis został napisany dnia czwartek, 7 marca, 2019 w 10:14 i umieszczony w Bez kategorii. Możesz zostawić dowolną odpowiedź za pomocą kanału RSS 2.0. Komentarz są obecnie wyłączone, lecz możesz uruchomić trackback ze swojej strony internetowej.

Comments are closed.