DaysPage

Kobiecy i męski punkt widzenia

Zastosowanie komórek macierzystych w medycynie

Medycyna XXI wieku zasługuje na ogromne brawa ze względu na swój ciągły, intensywny rozwój. Nowe metody leczenia, skuteczne środki farmakologiczne przyczyniają się do poprawy stanu zdrowia wielu pacjentów, którzy cierpią na różnego rodzaju choroby i schorzenia. Leczenie w obecnych czasach jest dużo prostsze i szybsze. Coś, co kiedyś wydawałoby się niemożliwe, dziś staje się możliwe do wykonania. Na rozwój medycyny składa się szereg wiele czynników, między innymi specjalistów z konkretnych dziedzin nauki. To dzięki nim bardzo popularne stało się wykorzystywanie między innymi komórek macierzystych. Poznajcie, gdzie i kiedy można je wykorzystać.

Leczenie komórkami macierzystymi – zastosowanie w ortopedii

Czy zastanawialiście się kiedyś, czym są komórki macierzyste? Słyszeliście kiedyś o czymś takim? Komórki macierzyste to komórki, które tworzą struktury żywego organizmu. Dzięki niżej wymienionym cechom skutecznie wpływają na rozwój medycyny:

  • zdolność do samoodnawiania, czyli nieskończonej liczby podziałów;
  • posiadają jednocześnie silne właściwości przeciwzapalne i bakteriobójcze
  • możliwość różnicowania się w wyspecjalizowane typy komórek potomnych

Terapia leczenia komórkami macierzystymi pozwala na szybką regenerację uszkodzonych stawów, zmniejszenie bólu, zwiększenie zakresu ruchu zwyrodniałych stawów. Wpływa na poprawę sprawności fizycznej pacjenta. Komórki macierzyste wykorzystuje się w urazach stawów, mięśni, schorzeniach stawów kolanowych, biodrowych, urazach więzadeł, złamaniach. Komórki te skutecznie działają na zmienione chorobo miejsce danej osoby.

Leczenie komórkami macierzystymi

Terapia komórkami macierzystymi

Lipogems to nazwa terapii komórkami macierzystymi. Polega na pobraniu tkanki tłuszczowej od pacjenta i wszczepieniu jej w miejsce zmienione chorobowo. Pobrany materiał, czyli tkanka tłuszczowa, jest bogaty w liczne komórki, które wykazują właściwości regeneracyjne i odmładzające. W dużym stopniu terapia ta wykorzystywana jest w ortopedii oraz medycynie sportowej. Zaletami tego zabiegu są: brak ryzyka odrzutu, wykonywany w ciągu jednej wizyty, w znieczuleniu, brak ograniczeń wiekowych i wiele innych. Urazy stawów to ciężka przypadłość. Na szczęście współczesna medycyna potrafi sobie z doskonale poradzić.

Tagi: , , , ,

Ten wpis został napisany dnia środa, 31 października, 2018 w 13:34 i umieszczony w Ortopedia. Możesz zostawić dowolną odpowiedź za pomocą kanału RSS 2.0. Komentarz są obecnie wyłączone, lecz możesz uruchomić trackback ze swojej strony internetowej.

Comments are closed.